The winers of 6th edition of the Independence Marathon 2017 SHKODER  – ULQIN are:

Fituesit e edicionit të 6-të të Maratonës së Pavarsisë 2017 SHKODER – ULQIN janë:

 


First place – Ilir Këllezi

Second place – Teodora Simović

Third place – Aleksandar Kiradjiev 

 

Below is the table with full results.

Ja edhe tabela me rezultatet e plota.

Emri / Ime / Name Shteti/Država/Country Numri/Broj/ Number Koha/Vreme/Time
Ilir Këllezi Korçë – Shqipëri 1001 02:39:45
Teodora Simović Novi Pazar – Srbija 1052 02:42:53
Aleksandar Kiradjiev Makedonija 1045 2:46:33
Igor Jakimoski Madekonija 1043 2:52:14
Tirron Mamusha Gjakovë – Kosovë 1028 3:04:53
Muxhahid Mislimoski Makedonija 1042 3:10:06
Ardit Brovina Kosovë 1038 3:15:40
Andrin Tema Shqipëri 1047 3:15:45
Željko Milović Nikšić – Crna Gora 1027 3:18:37
Adrian Decani Pejë – Kosovë 1025 3:19:35
Hamim Çilafi Shkup – Maqedoni 1040 3:19:51
Adem Zajmi Kosovë 1032 3:20:09
Biljana Kiradžieva Srbija 1044 3:23:42
Martin Noci Kosovë 1005 3:25:10
Zymer Alaj Kosovë 1033 3:27:09
Gazmend Shehu Berat – Shqipëri 1007 3:28:15
Vesel Muja Kosovë 1014 3:29:19
Qëndresa Ramadani Kosovë 1046 3:29:45
Behar Pali Ulqin –Mali i Zi 1002 (fëmijë) 3:31:42
Mendim Hoxha Kosovë 1050 3:37:55
Flamur Mula Kosovë 1030 3:38:48
Blerim Vehapi Austri 1019 3:39:22
Spartak Muka Vlorë – Shqipëri 1002 3:44:47
Irfan Domnori Shkodër – Shqipëri 1048 3:45:40
Nebahate Maqestena Kosovë 1015 3:45:53
Blerim Fetahu Kosovë 1013 3:46:02
Alban Delija Kosovë 1022 3:47:57
Shemsedin Vehapi Kosovë 1029 3:49:39
Korab Gashi Kosovë 1049 3:56:56
Gazmend Grapci Kosovë 1037 3:58:22
Alban Jetullahu Kosovë 1021 4:02:16
Niman Dreshaj Kosovë 1018 4:03:30
Kis Janos Hungary 1008 4:03:05
Kis Edit Monika Hungary 1009 4:05:04
Guri Muça USA 1020 4:17:29
Arben Dujaka Kosovë 1036 4:17:29
Ilir Gorqaj Kosovë 1041 4:18:37
Bejhan Krasniqi Kosovë 1016 4:18:38
Mimoza Sawtelle USA 1006 4:19:07
Mariglen Llukmani Shqipëri 1039 4:24:09
Zhaneta Rucaj Elbasan – Shqipëri 1026 4:34:43
Mauri Volama Finland 1011 4:43:44
Sotir Qiriaqi Tiranë – Shqipëri 1024 4:47:53
Jorma Perka Kuritu Finland 1012 4:54:15
Kadro Molabeqiroviq Ulqin – Mali i Zi 1035 5:05:40
Donald Dervishi Shqipëri 1003 5:08:02
Philip James Aiello USA 1004 5:08:02
Anton Reiter Austria 1017 5:05:17
Daniel Micola Great Britain 1010 5:14:40
Petronije Zdravković Crna Gora 1034 5:18:11